Blog


Co třeba hledat při koupi LED žárovek

 

Co třeba hledat při koupi LED žárovek

Pokud jste nedávno nedávno osvětlit předmět, o čem se v poslední době hodně myslelo, je to pravděpodobně proto, že jako většina obyvatel, postupné vyřazování běžných žárovek nebylo přesně nejvyšší ve vaší mysli. Která skutečně není překvapivá; schopnost zapnout světla na vůli se jen těžko zdá být velký problém. Děláme to po celou dobu a jako prioritní jít celá činnost osvětlení je komfortně mimo radar.

Přesto zánik žárovek pokračuje ticho, a to neúnavně a za méně než pár let budou jediné výrobky skladovány na regálech nízké žárovky, z nichž jsou dva typy: CFL (kompaktní zářivky) a LED (Diody vyzařující světlo).

led dioda V současnosti je většina nízkoenergetických žárovek k dispozici CFL, které jsou přibližně 4krát účinnější než žárovky (tj shromažďují kolem 25% své energie jako teplo, ve srovnání s 90%). CFL však spotřebitelé, výrobci a ochránci životního prostředí nemají rádi. Mají velmi nízké estetické vlastnosti (ve skutečnosti nechtějí, abyste si CHCl osvětlit), jsou nepříjemné, aby se mohli bezpečně zbavit díky obsahu rtuti. a jsou složité a drahé na výrobu.

LED diody na druhé straně dosahují dobré výsledky ve všech těchto bodech a ještě o něco více, z nichž nejdůležitější je, že LED diody jsou v současnosti nejen 10krát efektivněji než žárovky, ale zdvojnásobují výkonnost každých 18 měsíců. Důsledky tohoto (známého jako Haitzov zákon) jsou ohromující; za tři roky bychom měli očekávat, že LED žárovky budou 40krát efektivněji. Není divu, že osvětlovací průmysl se en masse rozhodl opustit vývoj CFL a zaměřit se na.

Takže byste měli nakupovat LED žárovky právě teď? To hodně záleží na tom, zda jste v cenách uvedených (ve srovnání s žárovkami a žárovkami CFL, LED díly stále stojí několikrát více koupit), nebo zda můžete udělat matematiku a uvědomíte si, že úspory ve spotřebě elektřiny budou více jak splatit v prvním roce nebo dvou. A protože moderní LED diody trvají více než 50 000 hodin (oproti 2 000 při běžných žárovkách), návratnost investic se právě udržuje.

Nyní někteří lidé budou argumentovat, že má smysl čekat, dokud LED diody nejsou levnější a ještě efektivněji, ale znovu, pokud spustíte matematiku, zjistíte, že je lepší nahradit perfektně funkční žárovky s LED diodami, které nyní a pak plánují nahradit za pár let , ačkoli ještě zůstanou roky života. Jak to? Protože náklady na elektrické osvětlení se v podstatě rovnají nákladům na elektrickou energii - to vše je v provozních nákladech, nikoli v nákladech na hardware.

Takže, pokud přemýšlíte o přepínání na osvětlení LED, zde je několik ukazatelů, na co je třeba hledat. Zaprvé, pochopte, že levné LED diody s nízkým výkonem nejsou opravdu schopné nahradit většinu stávajících světelných zdrojů - v této oblasti jsou nízké náklady falešné hospodářství. Avšak dražší značky výrobky jsou určitě dobře na pracovišti, vypadají fantasticky a mohou přinést docela pozoruhodné úspory nákladů.

Zadruhé, všichni jsme dospěli k tomu, abychom hodnotili úrovně svítivosti podle wattů, tj 100W velmi jasné, pohodlné, 40-60W, méně než 25W, které se trochu stmívají. Tato stupnice se nevztahuje na LED diody. V současnosti je spravedlivý odhad, že LED bude produkovat tolik světla jako běžná žárovka s 10násobným výkonem, takže 5W LED by měl být jednoduše dostatečný na to, aby nahradil typickou 50W halogenovou bodovou lampu.

Přímým způsobem hodnocení jasu je svítivost měřená v lumenech (standardní zářivka s výkonem 40 W dosahuje přibližně 360 lumenů). Samotná světelnost však sama o sobě nestačí k určení toho, jaký jasný zdroj světla se skutečně objevuje. Úhel vyzařování a "barva" světla jsou také velmi důležité.

To nás přivádí ke třetímu souboru aspektů, které je třeba zvážit. LED diody jsou přirozeně velmi směrovány s velmi úzkým paprskem a rovněž mají nedávno tendenci být na chladné straně věcí, co produkuje namodralé světlo. To dává spíše drsný efekt s malými plochami velmi jasného světla, ale mnoho tmavých skvrn. Moderní vysoce kvalitní LED světla mají mnohem širší úhly vyzařování (například 120 stupňů), které vytvářejí rovnoměrný světelný bazén a jejich barva světla je mnohem teplejší. Pro srovnání, barva světla se měří pomocí teplotní stupnice Kelvin, kde 2000K se označuje jako "teplá bílá" a hodnoty nad 4000K jsou definovány jako "studená bílá".

Chcete-li znovu zjistit, zda některé LED žárovky budou vhodné pro aplikaci, kterou máte na paměti, zkontrolováním obalu (nebo při nákupu z katalogu nebo online, popis produktu) pro následující položky: led pásky

Cena a záruka (LED diody opravdu dostanou to, za co zaplatíte) Název značky Světlost (nebo odhadnutý jas, tj "ekvivalent 50W") Teplota světla (označená jako "chladná" nebo "teplá" nebo uvedená v Kelvinech - viz výše) úhel vyzařování Odhadovaná životnost (LED by měly trvat 50 000 hodin nebo více)


Co třeba hledat při koupi LED žárovek 15.08.2019
Požární rizika nemají sezónu 15.08.2019
Disney Dovolená na Vánoce - kouzlo svátků v Walt Disney World Resort 15.08.2019
Jak mohou majitelé domů a podniků využít LED pasik světla 15.08.2019
Informace o bělení zubů 15.08.2019
Inman Aligner Léčba a kosmetická stomatologie 15.08.2019
Ohňostroj - skutečné tajemství diamantových šperků a zásnubních prstenů 15.08.2019
Jak získat bílé zuby doma bez zubaře! 15.08.2019
Intra Oral Dental Assistant Kariéra 15.08.2019
Odznaky na zakázku - moderní cesta k velkému úsměvu 15.08.2019
Informace o poruchách TMJ a obličejové bolesti 15.08.2019
Objevte efektivní prostředky pro bouřky - Psí obavy 15.08.2019
Vychutnejte si pobyt v Devon Holiday Cottages 15.08.2019
Ohňostroje, které vás vezmou v bouři 15.08.2019
4 časově testované způsoby, jak ušetřit na lékařské cestě do zahraničí 15.08.2019
Pomoc! Můj pes opět chybí - možnosti, jak udržet váš domácí mazlíček doma! 15.08.2019
Jak ušetřit spoustu peněz tím, že udržuje vaše auto správně 15.08.2019
Zajímavé nejčastější dotazy týkající se dospělých braků 15.08.2019